Uyku Sersemiyken Akla Gelen Ödüllük Fikrin Unutulma Eşiği!

Uyku Sersemiyken Akla Gelen Ödüllük Fikrin Unutulma Eşiği!

Tam uyuyacağımız anda aklımıza gelen fikirler, fikirlerimiz…

İşi fikir bulmak, proje geliştirmek olanlar bilirler ki; en güzel fikirler, Kristal’lik projeler genellikle yarı uyku haldeyken gelir. Zihnin en boş anında, 360’ıyla beraber gelen kurgular, ne toplantılar kurtarmış ne konkurlar kazandırmıştır nice kreatife.

Peki ya uykusuna yenik düşenlerin, Cannes’a gidecekken sabaha çıkamayan fikirleri? Uykunun en tatlı olduğu anda akla gelen o fikir unutuldu diye uçup giden ödüllük fikirler ne olacak? Ha, n’olacak? 

Sektörün kanayan yarasına çözümle geliyoruz ve ajansça uyguladığımız fikirleri sizinle paylaşıyoruz. 

Barış abinin dediği gibi Yaz Dostum!

Yastık altına iliştirilecek küçük bir defter ve kalemle bu işi huzur içinde çözmek mümkün. Sıcak yatağınızdan kalkmadan, hatta biraz yetenekliyseniz gözünüzü bile hiç açmadan fikrinizi yazar, ödüle koşarsınız. Ancak buradaki tek dezavantaj; uyandığınızda yazdığınızı anlamama ihtimaliniz.

 Ses Kaydı

Bugün Sezen Aksu, Sezen Aksu’ysa, bunu yanından hiç ayırmadığı ses kayıt cihazına borçluyuz. O aklına gelen şarkıları ve melodileri kayıt altına alırken sen neden yarı uykuluyken aklına gelen fikirleri kaydetmeyesin ki? Sen bunu bi düşün.

 Mega Hafıza

Şimdi geldik, ajansça en sevdiğimiz ve en güvendiğimiz tekniğe! Hafif uykulu haldeyken gelen fikri unutmamanın en güzel yolu, o fikri öğrenmekten geçer. Yani, bir fikre çok yoğunlaşırsan, her detayına hakim olur, onu öğrenirsin. Biz de tam olarak bunu yapmanı istiyoruz. Fikri sadece düşünme, yoğunlaş ve fikrini aklından birkaç defa geçir. Hatta görselleştirip, devreye görsel hafızanı da sokabilirsin ki bu fikrin kalıcılığını daha da güçlendirir.

Ehh artık teknikleri de öğrendiğine göre gelsin Mixx’ler gelsin Kristal Elma’lar!

Not: Bu yazı, dünyanın en unutkan insanı tarafından, 3. teknik uygulanarak yazılmıştır. 

 

Kaynak