Sosyal medyada herkesin düşüncelerini rahatça dile getirdiği; insanların bir ürün veya hizmet hakkındaki düşüncelerini kolayca paylaşabildikleri bir dönemdeyiz. Bu durum markanızın büyümesini sağladığı gibi zarar görmesine de neden olabilir. Bu nedenle önceden kestirilemeyen durumlara özel doğru ve hızlı kurgulanmış bir itibar yönetimi her marka için büyük önem taşır.

online itibar local arama yerel seoSEO ve SEM İle Online İtibarınızı Destekleyin

Arama motoru optimizasyonu ve pazarlaması ile markanızı arayan kişilerin ilk sayfada önlerine çıkacak olan sonuçları kontrol altına alabilirsiniz.

İçeriklerinizi Optimize Edin

Online itibar yönetiminde web sitesi ve optimizasyon oldukça önemlidir. Ürün veya hizmetlerinizle ilgili olumsuz yorumları olumlu yöne çekmek için içeriklerinizi, hedef kitlenizi göz önünde bulundurarak belirlediğiniz strateji doğrultusunda üretmelisiniz.  

Sosyal Medyada Aktif Olun

Sosyal medya, online itibarın en önemli kanallardandır. Kullanıcıların güvenini kazanmak için sosyal medyada da aktif olmalı ve kullanıcılarınızla diyaloğa girmelisiniz.

İşletmelere Özel Lokal Görünürlük Optimizasyonu

Birçok işletmenin haritadaki konumu yanlıştır. Oysa lokal görünürlük, hem dijital itibar anlamında hem de çok daha fazla kullanıcıya ulaşabilmek adına çok önemlidir.

Lokal görünürlük optimizasyonu hizmetinin gerekliliğini şu örnekle anlatabiliriz. Mesela sizin bir mantı restoranınız var ve bulunduğunuz bölgede yaşayanların sizin işletmenizi tercih etmek istiyorsunuz. Bu tip durumlarda birçok insan, civardaki en meşhur mantıcının yerini arama motorlarını kullanarak bulma eğilimindedir. İşte bu noktada lokal görünürlük optimizasyonunuz varsa, mobilden yahut web’den “mantı” araması yapan herkesin karşısına sizin işletmeniz çıkar.

Yani, bir işletmeniz varsa ve civardaki potansiyel müşterinin rakiplerinize kıyasla sizin işletmesine gelmesini istiyorsanız, haritalar üzerinde konumunuzun doğru ve lokal optimizasyonunuzun yapılmış olmasına önem vermelisiniz.