Özgün İçerik Neden Önemli?

Dijital dünya çok hızlı değişiyor. Bu dünyanın bir parçası olabilmek, trendleri yakalayabilmek ve hedef kitleyle temas edebilmek hiç olmadığı kadar önemli. Hal böyle olunca sadece içerik üretmek yetmiyor. Çok daha dikkat çeken, gündemi yakalayan, hedef kitleyi anlayan ve etkileşimi tetikleyen özgün içerikler üretiyoruz. Bunun için de içerik stratejimizin her adımını çok iyi kurguluyoruz.

icerik uretimi

İçerik Pazarlamasının Faydası Nedir?

Sadece markanın bir şeyler söylediği, hedef kitlenin dinlediği reklamcılık tarzının altından çok sular aktı. Bu konuda bilinçlenerek, hedef kitlesine uygun bir iletişim tonu benimseyen markaların başarıları göz ardı edilemeyecek noktaya geldiğinden beri hedef kitleyle kurulacak bağın önemi herkesin gözünde bir kat daha arttı. Artık anında tepki verebilen, markanın küçücük bir değişimini bile anında fark edip yorumda bulunabilen bir kitle var karşımızda. Durum bu olunca “görünür” olmaktan ziyade “tercih edilen marka” olmak için nasıl göründüğünüze, nasıl konuştuğunuza ve nasıl algılandığınıza çok daha fazla dikkat etmelisiniz. Bizim ise bu süreçte en önem verdiğimiz konu tutarlılık. Çünkü bir marka için kaliteyi ara sıra yakalamanın değil, sürekli yakalamanın önemli olduğunu iyi bilir, ona göre çalışırız.

Hangi İçerik Pazarlaması Yöntemlerini Kullanmalısınız?

İçeriğin özünde kullanıcıya değer katmak vardır. Bu nedenle her zaman markalarımıza, hizmetlerine yahut ürünlerine fazla odaklanmadan, hedef kitlelerinin hoşuna gidecek, onlara değer katacak içeriklere ihtiyaçları olduğunu anlatırız. Çünkü kitleniz sizin reklam kokan ürünlerinizle değil, ürünleriniz üzerinden onlara fayda sağlayacak bilgilerle ilgilendiklerini biliriz.

Peki bu değer katan içerikler hangi mecralarda olmalı?

Content Marketing Instute’nün son araştırmasına göre en trend içerik pazarlaması yöntemleri, native advertising, influencer marketing, video ve görsel pazarlama, sosyal medya ve mobil olarak belirlenmiş. Yani içerik pazarlaması stratejinizde bu trendlerden en az birkaçına mutlaka yer vermeyi ciddi ciddi düşünmelisiniz.

İçerik Üretiminde SEO’nun Yeri?

İçeriğiniz ne kadar yaratıcı olursa olsun, günün sonunda sadece yaratıcılık değil, rakamlar konuşur. Ne kadar etkileşim sağladığınız ve bunun ne kadarının marka sadakati yarattığı ve satışa döndüğü önemlidir. Bu nedenle markanız için oluşturduğumuz içeriğin, kontrolsüzce internetin derinliklerinde kaybolmasına izin vermez, arama motoru algoritmalarına uygun stratejik bir SEO çalışmasıyla çok fazla kişiye ulaşmasını ve daha fazla etkileşim almasını sağlarız.