İnsanlar ortalama 2 saatlerini telefonda geçiriyor ve bu sürenin her geçen gün arttığı bir gerçek. Üstelik uygulamaların %63’ünün uygulama marketlerde yapılan arama sonucunda indirildiği düşünüldüğünde bir uygulamanın yukarılarda olması, başarıyı etkileyen en önemli faktörlerin başında gelir.

App Store Optimizasyonu yani ASO hizmetini alarak hangi avantajlardan yararlanacağınızı biliyor musunuz?

Sıralama Takibi

Uygulama mağazalarında indirme işlemi genellikle anahtar kelime aramaları sonucunda gerçekleşir. Bu noktada hedef arama kelimelerinin popülerliğinin takibi büyük önem taşır. Uygulamanızın üst sıralara yerleşebilmesi adına bu kelimelerin sıralama durumunu takip ederek sizin için sonuçları düzenli olarak raporlarız.

Anahtar Kelime Optimizasyonu

Mobil dünyanın SEO’su olarak adlandırılan ASO ile uygulamanız için doğru kelimeleri belirler, arama hacmi düşük kelimeleri tespit ederek uygulamanızın çok daha fazla erişilebilir olmasını sağlarız.

Rakip Uygulama Analizi

ASO ile üst sıralarda yer almanın yolu rakipleri iyi analiz etmekten geçer. En yakın rakibinizin hangi anahtar kelimeleri kullandığını, hangi strateji ile ilerlediğini belirler, uygulamanızın da stratejisini kapsamlı bir araştırmanın sonuçları ışığında oluştururuz.

Pazar Önerileri

Her şey doğru stratejinin oluşturulmasıyla başlar. Bunun için mobil uygulamanızın, hedeflerinizin, hedef kitlenizin ve rakiplerinizin doğru analiz edilmesi gerekir. Bu anlamda tüm bunları yaparak sizin için pazarı takip eder ve yaratıcı fikirlerimizi düzenli paylaşırız.